SZWALNIA

Co oferujemy?

Marka Lalous to polski producent odzieży. Od innych rodzimych wytwórców odróżnia nas to, że dysponujemy własną szwalnią. Szyjemy ubrania w hurcie, jak i dla klientek indywidualnych. Każdego dnia spod rąk naszych szwaczek wychodzi ponad 300 sukienek, kombinezonów, swetrów oraz innych elementów damskiej garderoby.

Jest to możliwe dzięki wspólnemu wysiłkowi naszych pracowników. Personel Lalous składa się z wykwalifikowanych specjalistów oraz doświadczonych krawcowych, dla których praca jest pasją. Każdy projekt realizujemy od A do Z, działając z pełnym zaangażowaniem, ponieważ lubimy to co robimy. Naszym celem jest produkowanie i dostarczanie odzieży, która spełnia wszelkie wymagania współczesnych kobiet – zachwyca designem, jest wygodna i modna, w 100% pochodzi z Polski oraz powstaje z dbałością o środowisko naturalne.

Profesjonalny zespół to niejedyny atut szwalni marki Lalous. Dysponujemy także nowoczesnym parkiem maszynowym oraz fachowymi narzędziami i akcesoriami do produkcji odzieży. Dzięki innowacyjnym technologiom szyjemy szybko i sprawnie, zachowując najwyższe standardy jakości i wygody. Pozwala nam to tworzyć i dostarczać hurtowe ilości ubrań oraz co tydzień wprowadzać nowe, modne kolekcje.

SZWALNIA

Jak działamy?

Szczególnie dumni jesteśmy z naszego systemu pracy. Jest on wynikiem ponad 20-letniego doświadczenia w branży i pozwala dynamicznie reagować na zmieniające się potrzeby naszych klientów. Szwalnia Lalous pracuje modułowo – każda krawcowa wszywa i jest odpowiedzialna za 1 element danego ubrania. Dzięki temu w ramach każdej partii dostarczamy identyczne sztuki ubrań. Nasi klienci hurtowi nie muszą się więc obawiać, że otrzymają różne wersje tej samej sukienki, bluzki lub spódnicy.

Modułowy system pracy oraz własna krojownia gwarantują elastyczność dostaw. Jeśli któryś z produktów cieszy się szczególną popularnością, jesteśmy w stanie szybko doszyć i dostarczyć jego dodatkową ilość, tak aby każda zainteresowana kobieta otrzymała swój egzemplarz. Z doświadczenia wiemy, że dzieje się tak zwłaszcza w przypadku bardzo uniwersalnych i ponadczasowych kolekcji. Już wielokrotnie doszywaliśmy sprzedażowe hity.

Żaden produkt nie opuszcza szwalni bez drobiazgowej kontroli. Nasz dział jakości dokładnie sprawdza, czy dany model spełnia wszelkie przyjęte przez Lalous standardy. Towar wysyłamy uprasowany i na wieszakach – gotowy do sprzedaży, a w przypadku klientek indywidualnych gotowy do założenia.

PRACA

Jak powstają nasze ubrania?

Produkcja odzieży w szwalni dzieli się na kilka etapów. Gotowy produkt to efekt współpracy wielu osób i maszyn. W Lalous wszystko zaczyna się od działu projektowego, gdzie powstaje pomysł na nowe ubranie. Przenoszony jest on do rzeczywistości poprzez opracowanie podstawowego szablonu (wykroju), który uwzględnia każdy szczegół stroju. Następnie przychodzi pora na stopniowanie. To proces polegający na przygotowaniu szablonów pozostałych rozmiarów planowanej serii. Do wydruku układu kroju służy ploter. Teraz pracę nad ubraniem przejmuje krojownia.

W 4-stanowiskowej krojowni Lalous następuje warstwowanie materiału, czyli ułożenie jego warstw jedna na drugiej. W efekcie powstaje nakład, który następnie jest rozkrajany i znakowany. Dalej pracę nad odzieżą przejmują krawcowe, które, jak zostało wspomniane, pracują modułowo – każda krawcowa jest odpowiedzialna za jeden element ubrania.

Nad wszystkim czuwa szefowa produkcji, która organizuje pracę wszystkich 44 stanowisk szycia w Lalous i dba o to, aby poszczególne elementy składowe odzieży trafiły w ręce odpowiedniej krawcowej. To szefowa produkcji jest odpowiedzialna za właściwe rozpisanie operacji oraz przypisanie każdej z nich właściwej liczby stanowisk, co zapewnia płynną pracę całego działu produkcji.

Następnie pracę nad ubraniem przejmują osoby zajmujące się wykończeniem, np. wykonywaniem dziurek na guziki, przyszywaniem guzików czy też napowaniem, oraz prasowaniem. Na koniec odzież przechodzi skrupulatną kontrolę jakości.

JAKOŚĆ

Dlaczego warto nam zaufać?

Przez lata współpracowaliśmy z producentami odzieży z Włoch i Francji. Z czasem jednak stało się dla nas jasne, że potrzebujemy własnej szwalni, by zapewnić naszym klientom jak najszybszą dostawę gotowego towaru, w konkretnej ilości i w konkretnych rozmiarach. Taki sposób działania daje nam pełną kontrolę nad jakością odzieży sygnowanej logiem Lalous i pozwala zagwarantować terminowość dostaw.

Jesteśmy partnerem, na którym można polegać. Oferujemy hurt sukienek, swetrów, płaszczy i innych elementów damskiej garderoby. Naszą odzież sprzedajemy także klientkom indywidualnym. Budujemy trwałe relacje z kontrahentami, dbając o wysoką jakość nie tylko ubrań, ale i obsługi.

Jako polski producent odzieży jesteśmy dumni, że możemy wspierać krajową produkcję i oferować odzież, która z powodzeniem może konkurować z towarami z zagranicy. Napis MADE IN POLAND to dla nas nie tylko powód do dumy, ale i motywacja do dalszego rozwoju.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, uruchomiliśmy hurtownię online. To wygodne rozwiązanie pozwalające na przejrzenie dostępnych kolekcji i zamówienie towarów drogą elektroniczną. Gotowy towar można odebrać w punkcie. Jednak dla wszystkich zabieganych klientów przygotowaliśmy opcję zamówienia towaru z dowozem pod wskazany adres. Koniec z czekaniem w kolejkach i marnowaniem czasu!

ZAUFANIE